Praca na produkcji w Niemczech dla par — czy jest możliwa?
Wyjazd za granicę często wiąże się z niemałym stresem. Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie znaleźć zatrudnienie wspólnie z partnerem, aby móc wzajemnie się wspierać podczas pobytu na obczyźnie. Ofert pracy dla par jest niewiele na portalach ogłoszeniowych, dlatego najlepiej od razu zgłosić się do agencji organizującej tego rodzaju wyjazdy. Sprawdź, gdzie w Niemczech możesz podjąć pracę wspólnie ze swoim partnerem lub małżonkiem.
Co zrobić, aby wyjechać do pracy za granicę z partnerem?
Wspólny wyjazd powinien zostać wcześniej zaplanowany. Para musi mieć pewność, że wybrany pracodawca zatrudnia zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W takim przypadku najczęściej wybierana jest praca na produkcji w Niemczech, co umożliwia dopasowanie odpowiednich stanowisk do doświadczenia i umiejętności pracowników. Panowie najczęściej odpowiadają za obsługę maszyn, a także magazynowanie i transport towarów. Z kolei panie zajmują się kontrolą jakości i pakowaniem produkowanych artykułów oraz pracami porządkowymi. Najlepiej podjąć współpracę z agencją, która zajmie się organizacją wyjazdu oraz zadba o to, by partnerzy otrzymali pracę w tym samym zakładzie.
Jak wyszukać ofertę zatrudnienia wraz z zakwaterowaniem?
Dla wielu osób sporym utrudnieniem podczas szukania pracy jest równoczesne znalezienie noclegu (najlepiej w pobliżu miejsca zatrudnienia). Sprawy nie ułatwia fakt, iż w wielu przypadkach Polacy nie znają języka niemieckiego na tyle dobrze, aby móc komunikować się z właścicielami mieszkań czy pośrednikami nieruchomości. Tutaj również przyda się wsparcie agencji, która może zaproponować dogodne zakwaterowanie w niedalekiej odległości od zakładu pracy.
Umowa o pracę — polska czy niemiecka?
Podczas podejmowania współpracy z agencją warto sprawdzić, czy istnieje możliwość wyboru umowy niemieckiej. To istotne dla osób, które chcą skorzystać z zagranicznych świadczeń rodzinnych i pracowniczych. Ponadto po przepracowaniu minimum 5 lat pracownik może otrzymać minimalną zagraniczną emeryturę (składki oraz podatki są wpłacane do niemieckiego urzędu).