Gdzie wykorzystuje się pompy szlamowe?

Gdzie wykorzystuje się pompy szlamowe?

Powódź, która wynika głównie z długich, obfitych opadów czy podnoszenia się poziomu wód gruntowych może przyczynić się do wielu zniszczeń w budynkach mieszkalnych oraz zakładach pracy. W takich sytuacjach najczęściej konieczne jest wsparcie strażaków dysponujących odpowiednim sprzętem osuszającym. Woda zawierająca szlam powinna zostać usunięta przy użyciu specjalistycznej pompy szlamowej. Sprawdź, czy warto wyposażyć się w tego rodzaju sprzęt.

Jakie jest główne zastosowanie urządzenia?

Jak już wspomniano, pompy do odwodnień stanowią podstawowy sprzęt każdej jednostki straży pożarnej. Często urządzenie jest również na wyposażeniu firm budowlanych. Spalinowe czy elektryczne pompy szlamowe są wykorzystywane w celu usuwania wody i szlamu z:

  • piwnic,
  • budynków gospodarczych,
  • podziemnych parkingów,
  • lokali użytkowych i mieszkalnych,
  • wykopów,
  • terenów budowy.

Czym kierować się podczas wyboru pompy szlamowej?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, w jakich warunkach będzie pracować zamawiany sprzęt. Na rynku dostępne są pompy zanurzeniowe i niezatapialne, przeznaczone do nieco innych prac. Przyszły właściciel powinien również wziąć pod uwagę takie kwestie jak moc silnika, pojemność zbiornika na paliwo, wytrzymałość poszczególnych elementów, wydajność urządzenia oraz łatwość obsługi. Oczywiście warto także postawić na współpracę z polecanym przez innych sprzedawcą, który służy doradztwem i wsparciem serwisowym oraz dysponuje oryginalnymi częściami zamiennymi. 

Pompa do odwodnień — kupić czy wynająć?

Na zakup sprzętu mogą zdecydować się przedsiębiorcy, którzy często zmagają się z problemem zalania. Mowa głównie o właścicielach firm budowlanych czy zarządcach prywatnych kopalń głębinowych. Z kolei osoby prywatne, które zmagają się ze skutkami podtopień ich gospodarstwa, powinny raczej postawić na wynajem pompy.